تبلیغات
html dir="ltr"> سینما
سینما
تحلیل آمار سایت و وبلاگ




بهترین فیلم: آرگو 
دیگر نامزدها:
جانوران محیط وحش جنوب
کتاب بارقه امید
سی دقیقه بامداد
لینکلن
زندگی پی
عشق
جانگو آزادشده


بهترین انیمیشن بلند: شجاع (مارک اندروز و برندا چاپمن)
دیگر نامزدها:
فرانکن وینی
پارانورمن
رک-ایت رالف
دزدان دریایی! گروه ناجورها

بهترین فیلم غیرانگلیسی: عشق (اتریش) 
دیگر نامزدها:
جادوگر جنگ (کانادا) 
نه (شیلی) 
یک رابطه شاهانه (دانمارک) 
کن-تیکی (نروژ) 

بهترین کارگردانی: آنگ‌ لی (زندگی پی) 
دیگر نامزدها:
میشاییل هانکه (عشق) 
دیوید اُ.راسل (کتاب بارقه امید) 
استیون اسپیلیرگ (لینکلن) 
بن زیتلن (چارپایان حیات وحش جنوبی) 

بهترین فیلم‌نامه اقتباسی: آرگو (کریس تروی) 
دیگر نامزدها:
جانوران محیط وحش جنوب (لوسی آلیبار و بن زیتلین)
زندگی پی (دیوید مگی)
لینکلن (تونی کوشنر)
کتاب بارقه امید (دیوید او راسل)

بهترین فیلم‌نامه اصلی: جانگو آزادشده (کویینتین تارانتینو)
دیگر نامزدها:
عشق (میشائیل هانکه)
پرواز (جان گاتین)
قلمرو طلوع ماه (وس اندرسن و رومن کوپو)
سی دقیقه بامداد (مارک بول)

بهترین بازیگر نقش اول مرد: دانیل دی لوییس (لینکلن) 
دیگر نامزدها:
بردلی کوپر (کتاب بارقه امید) 
هیو جکمن (بینوایان) 
یواخین فونیکس (مرشد) 
دنزل واشینگتن (پرواز) 

بهترین بازیگر نقش اول زن: جنیفر لاورنس (کتاب بارقه امید) 
دیگر نامزدها:
جسیکا چستین (سی دقیقه بامداد) 
امانوئلا ریوا (عشق) 
کوانژان والیس (جانوران محیط وحش جنوب) 
نائومی واتس (جانگو آزادشده) 

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: کریستوفر والتز (جانگو آزادشده) 
دیگر نامزدها:
آلان آرکین (آرگو) 
رابرت دنیرو (کتاب بارقه امید) 
فیلیپ سیمور هافمن (مرشد) 
تامی لی جونز (لینکلن) 

بهترین بازیگر نقش مکمل زن: آن هاتاوی (بینوایان) 
دیگر نامزدها:
آمی آدامز (مرشد) 
سالی فیلد (لینکلن) 
هلن هانت (فصل‌ها) 
جکی ویور (کتاب بارقه امید) 

بهترین فیلم‌برداری: زندگی پی (کلودیو میراندا) 
دیگر نامزدها:
آناکارنینا (شیموس مگ راوی)
جانگو آزادشده (رابرت ریچاردسن)
لینکلن (یانوش کامینسکی) 
اسکای فال (راجر دیکنز)

بهترین تدوین: آرگو (ویلیام گلدن برگ) 
دیگر نامزدها:
زندگی پی (تیم اسکوارز)
لینکلن (مایکل کان)
کتاب بارقه امید (جی کاسیدی و کریسپین استرادرز)
سی دقیقه بامداد (ویلیام گلدنبرگ و دیلن تیچنر)

بهترین طراحی صحنه: لینکلن (ریک کارتر و جیم اریکسن)
دیگر نامزدها:
آنا کارنینا (سارا گرین‌وود و کتی اسپنسر)
هابیت: یک سفر غیرمنتظره (دان هنا، را وینسنت و سایمن برایت)
بینوایان (ایو استیوارت و آنا لینچ-رابینسن)
زندگی پی (دیوید گراپمن و آنا پیناک)

بهترین طراحی لباس: آنارکارنینا (ژاکلین دوران) 
دیگر نامزدها:
بینوایان (پاکو دلگادو)
لینکلن (جونا جانستن)
آینه آینه (ایکو ایشبوکا)
سفید‌برفی و شکارچی (کالین آتوود)

بهترین موسیقی متن: آرگو (الکساندر دسپلا) 
دیگر نامزدها:
آنا کارنینا (داریو ماریانلی)
زندگی پی (مایکل دانا)
لینکلن (جان ویلیامز)
اسکای فال (تامس نیومن)

بهتری میکس صدا: اسکای فال (پر هالبرگ و کارن ام. بیکر) و سی دقیقه بامداد (پل ان. جی. اوتوسون) 
دیگر نامزدها:
آرگو (اریک آدال و اتان فان در راین)
جانگو آزادشده (وایلی استیتمن)
زندگی پی (یوجین گیرتی و فیلیپ استاکتن)

بهترین صداگذاری: بینوایان (اندی نلسن، مارک پاترسن و سایمن هیز) 
دیگر نامزدها:
آرگو
زندگی پی
لینکلن
اسکای فال

بهترین جلوه‌های ویژه: زندگی پی (گوییلام روچرون و بیل وستن هوفر) 
دیگر نامزدها:
انتقامجویان
هابیت: یک سفر غیرمنتظره
پرومته
سفیدبرفی و شکارچی

بهترین چهره‌آرایی: بینوایان (لیسا وستکات و جولی دارتنل)
دیگر نامزدها:
هیچکاک
هابیت: یک سفر غیرمنتظره

بهترین مستند بلند: در جست‌وجوی شوگرمن (مالک بندالجلول و سایمن شین) 
دیگر نامزدها:
5 دوربین شکسته
نگهبان
چگونه از یک بیماری واگیردار جان سالم به در ببریم
جنگ نامریی

موضوع مطلب : جشنواره,
ارسال شده توسط komeil keshtgar در ساعت 11:00 ب.ظ | نظرت شما ()