تبلیغات
html dir="ltr"> سینما
سینما
تحلیل آمار سایت و وبلاگ

فیلم ابرقهرمانی «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» به کارگردانی کریستوفر نولان با وجود کشتار کلورادو همچنان پرفروش‌ترین فیلم دنیاست.


به گزارش خبرآنلاین، تا اینجا فروش سومین و آخرین فیلم سه‌گانه بتمنِ کریستوفر نولان در آمریکای شمالی کمی کمتر از «شوالیه تاریکی» فیلم قبلی این مجموعه است که کارشناسان فروش حداقل بخشی از آن را به خاطر کشتار هفته قبل در یک سالن سینما هنگام نمایش این فیلم می‌دانند.
 

«شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» در هفت روز اول اکران در ایالات متحده و کانادا 224.8 میلیون دلار فروخت. این در حالی است که «شوالیه تاریکی» سال 2008 در این مدت 238.6 میلیون دلار به دست آورد.
 

اینکه تیراندازی در کلورادو چقدر بر میزان فروش «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» تاثیر گذاشت، دقیقا مشخص نیست، اما یک تحقیق نشان می‌دهد بین 20 تا 25 درصد تماشاگران در آمریکای شمالی با توجه به اتفاق هفته پیش، درمورد رفتن به سینما و دیدن این فیلم دچار تردید شده‌اند.
 

به نظر می‌رسد کشتار کلورادو به فروش فیلم در سطح بین‌المللی لطمه نزده است. «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» از پنجشنبه در چند بازار مهم افتتاح شد و در مجموع 44 میلیون دلار فروخت. مجموع فروش این فیلم در سطح بین‌المللی 149.2 میلیون دلار و فروش جهانی آن با حساب بازار آمریکای شمالی 374 میلیون دلار شده است.
 

«شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» در اولین روز اکران در روسیه 2.4 میلیون دلار و 1.7 میلیون دلار در آلمان فروخت. این فیلم در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در فرانسه نیز 5.1 میلیون دلار به دست آورد.

«شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» هفته پیش در 17 بازار روی پرده رفت و این هفته در 40 بازار دیگر نیز اکران می‌شود. این فیلم تاکنون در بریتانیا 36.6 میلیون دلار، در کره جنوبی 21.5 میلیون دلار، در استرالیا 20.7 میلیون دلار و در اسپانیا 6.5 میلیون دلار فروخته است.
 

ارسال شده توسط komeil keshtgar در ساعت 01:37 ب.ظ | نظرت شما ()