تبلیغات
html dir="ltr"> سینما
سینما
تحلیل آمار سایت و وبلاگ
فیلم «جدایی نادر از سیمین» ساخته اصغر فرهادی از امروز (جمعه 10 تیرماه) در سینماهای انگلیس و تركیه به روی پرده خواهد رفت.به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، براساس برنامه زمانی اكران فیلم «جدایی نادر از سیمین»، این فیلم از امروز (1 جولای) همزمان در سینماهای تركیه و انگلیس نمایش خود را آغاز خواهد كرد.

«جدایی نادر از سیمین» كه ماه گذشته موفق به كسب جایزه بهترین فیلم بخش مسابقه جشنواره سیدنی استرالیا شد، تاكنون در جشنواره های برلین، هنگ كنگ، بوینس‌آیرس، بخارست، ترانسیلوانیا و استانبول به نمایش درآمده است.

برنده خرس طلای بهترین فیلم و دو خرس نقره‌ای برای مجموعه بازیگران در جشنواره‌ برلین ظرف مدت كوتاه اكران در سینماهای فرانسه ركورد فروش فیلم‌های اكران شده را شكسته و بالاتر از فیلم‌های «برادران داردن» ـ برگزیده‌ جشنواره كن ـ و فیلم آمریكایی «ایكس‌من» و فیلم وودی‌آلن قرار گرفته است.

این فیلم كه از روز 25 خرداد در بلژیك و 2 تیر در تایلند به‌روی پرده رفته است، از روز 11 اوت (20 مرداد) در هلند، هشتم سپتامبر (17 شهریور) در سوئیس و همچنین 14 جولای (23 تیرماه) در سینماهای آلمان نمایش خواهد داشت.

«جدایی نادر از سیمین» با بازی لیلا حاتمی، شهاب حسینی، پیمان معادی، ساره بیات، سارینا فرهادی، علی اصغر شهبازی، بابک کریمی، شیرین یزدان بخش، كیمیا حسینی و با حضور مریلا زارعی روایت می‌شود.

این فیلم در ادامه‌ اكران جهانی، از روز 25 دسامبر (4 دی) به‌طور هم‌زمان در ایتالیا و نروژ نمایش خواهد داشت و طبق برنامه‌ اعلام‌شده از روز 6 ژانویه سال آینده میلادی (16 دی) در سینماهای برزیل نمایش خود را آغاز خواهد كرد.

انتهای پیام

موضوع مطلب : فروش فیلم در سینماهای world,
ارسال شده توسط komeil keshtgar در ساعت 01:29 ب.ظ | نظرت شما ()